מיתוג באינטרנט
שם מלא:
טלפון:
דוא"ל:

דף הבית >> מאמרים מקצועיים >> שיפוץ דירות קטנות

שיפוץ דירות קטנות

כל תהליך שיפוץ דירה מתחיל בתכנון ומחשבה מה רוצים לשנות ולאיזה מראה שואפים להגיע. לעיתים מדובר בשיפוץ מאסיבי של הדירה כולה, כולל שבירת קירות והזזת מיקומם של החדרים, בעוד במקרים אחרים, יש רצון לשנות רק חלק מחדרי הבית ולעצבם מחדש. לא משנה אם החלטתם לבצע שיפוץ כולל או חלקי בלבד, מה שחשוב הוא לחשוב על כל פרט בתהליך כדי לוודא שתקבלו את התוצאה הרצויה.

כאשר מבצעים שיפוץ דירה קטנה, יש חשיבות גדולה יותר למחשבה על תכנון הבית. דירה קטנה יכולה בקלות להפוך דחוסה ולהעניק תחושה של עומס יתר. עם זאת, עיצוב נכון יכול לסייע לאותו שטח דירה להעניק חמימות ואינטימיות בתכנון נכון. האתגר הקיים בעיצוב דירה קטנה מחייב פנייה אל גורם מקצועי מתאים. אם החלטתם להיעזר במעצבת פנים, חשוב שתבררו איתה כבר בעת הפגישה עימה, האם ביצעה בעבר עבודות שיפוץ דומות וכן תספקו לה מידע על כל הפרטים החשובים לכם והמראה אליו אתם שואפים בדירה החדשה. אביב קופלר – 72 גג מאמינה כי הבית צריך ראשית להתאים לגרים בו ועל כן, חשוב שתוודאו כי כל צרכיכם החשובים בבית יילקחו בחשבון.

אם החלטתם לעצב חדר אמבטיה למשל והוא מהווה אתגר מבחינת גודלו, דעו כי קיימות דרכים שונות לסייע לחדר להיות נוח ונעים גם בלי שיהיה רחב במיוחד. בעת עיצוב חדרי אמבטיה קטנים כדאי לבחור צבעים בהירים שיסייעו לחדר להיראות מואר יותר. בחירת גוון בהיר לקיר, לרצפות ולאביזרים השונים בחדר, יוכל לסייע לתחושה כי החלל פתוח יותר. כמו כן, ניתן לבחור במקלחון במקום באמבטיה, על מנת לחסוך מקום ולהפוך את חדר האמבטיה למרווח יותר.

אם ביקרתם לאחרונה בדירות שעברו שיפוצים בתל אביב, בוודאי נתקלתם לפחות בדירה אחת בה חיברו בין המטבח לסלון כחלל פתוח אחד גדול. זו היא דרך נוספת לחסוך מקום בחלל ובמקום להציב קירות שיתחמו את החדרים הללו ויגרמו לתחושה סגורה יותר, להשאיר את החלל פתוח ולארגן הפרדה בדרכים עיצוביות שונות. 

דירות קטנות יכולות להרוויח גם מיצירת מגוון מקומות אחסון בהם ניתן יהיה לאחסן אביזרים וכלים שונים. על ידי אחסון פנימי בחדרים במקום פיזור מגוון אביזרים מיותרים ברחבי הבית, ניתן לשמור על הסדר וגם למנוע מצב של חדר עמוס יתר על המידה הנותן גם הוא תחושה של חלל דחוס מדי. מסיבה זו, חשוב מאוד גם לוודא כי הבית נותר מסודר. בחדרים קטנים אפילו אי סדר באיזור מסוים עלול להוביל לתחושה של הקטנה בחלל, על כן כדאי להימנע ממנה.

בבואכם לבחור פריטים שונים לבית כמו ריהוט או טקסטיל, חישבו כיצד משתלבים כל הפריטים עם הקיים בבית. איך מתחבר צבע הקירות לריהוט בו אתם מעוניינים לבחור וכיצד קשורות המנורות לריהוט הקיים. כמו כן, מומלץ שלא תעצבו את כל הדירה אך ורק בהתאם לטרנד הנוכחי. האופנה משתנה מפעם לפעם וחבל יהיה שכל העיצוב שלכם יהפוך לא מודרני במהרה. עדיף לבחור בפרטים קלאסיים שלא יוצאים מהאופנה ויוכלו לשמש אתכם לאורך שנים ארוכות. על אף שתהליך עיצוב הבית ושיפוצו מחדש עלול לקחת מעט זמן, ההשקעה תשתלם כשתקבלו בית שלא תרצו לצאת ממנו.