מיתוג באינטרנט
שם מלא:
טלפון:
דוא"ל:

דף הבית >> שיפוץ בתים ישנים

שיפוץ בתים ישנים

שיפוץ בתים ישנים מהווה אתגר, פעמים רבות, הן מכיוון שהוא דורש תכנון קפדני לפני תחילת התהליך, והן מכיוון שהוא דורש מיומנויות מקצועיות וניסיון של המתכנן והמשפצים. במקרה ונדרשות הריסות, יש לברר על עובי הקיר הישן, יסודות ועוד גורמים אשר יכולים לקבוע את איכות השיפוץ וטיב הבית לאחר מכן. לכן, בכדי לשפץ בתים ישנים, יש צורך במקצוענים אשר מומחים בסוג זה של שיפוצים. יש לחפש המלצות וחוות דעת על החברה המשפצת, על מנת למנוע עוגמת נפש עתידית.

תהליך השיפוץ המקדים

לפני שהורסים ומתכננים מבחינה עיצובית את החלל הקיים, כדאי להתייעץ עם אדריכלים ומהנדסים אשר מנוסים ומכירים את סוג הבית הקיים. פעמים רבות, יתגלה כי הבתים הישנים בנויים באופן שונה, מבחינה הנדסית (יסודות, מעטפת ועוד) בהשוואה לבתים חדשים יותר. לכן, יש לשבת תחילה עם האדריכלית, בכדי לדון בכל פרטי השיפוץ הנדרש, ולהכין תכנית מפורטת למשפצים. כדאי לבדוק האם לא נעשו שיפוצים בבתים דומים הנמצאים בקרבת מקום.

יש לזכור כי ככל שתכנית השיפוצים המקדימה תהיה מפורטת ומושקעת יותר, כך יוכלו להיחסך עלויות רבות, הכרוכות בשינויים שנעשים באופן ספונטני ותדיר. יש לחשוב על כל הפרטים הנדרשים על ידי הלקוחות, מיקומם ומטרתם. בשלב התכנון, תוכל האדריכלית להעריך את היקף השיפוץ הנדרש, ולפעמים אף לתת הערכה גסה של עלותו עקב בתים ישנים שנערכו בהם פינוי דירות וצברו נזקים אם בקרמיקה או בשלל דברים נוספים הניזוקים משיפוצים קודמים.

שיפוץ חדש לבית ישן

האתגר הקיים בשיפוץ של בית ישן, הוא ברצון להיות אותנטיים, ולהיצמד, עד כמה אפשר למתווה הבית הקיים. אין טעם לשפץ בית באופן אשר לא יהלום את מידותיו, או את אופיו ומיקומו. אתגר זה נכון הן לשיפוץ חיצוני של מראה הבית (טיח או ציפוי אבנים למשל), והן לעיצובו הפנימי, מבחינת חלוקת חדרים ועיצוב הרהיטים והחפצים. לפעמים, יגלו הדיירים, שבכדי לענות על אתגרים אלה, יהיה עליהם לשלם עלות נוספת על השיפוץ הקפדני.
 
המשפצים חייבים לקחת בחשבון כי עליהם לשמור על מוטיבים מסוימים, על פי התכנית אשר תתקבל, והעבודה חייבת להתבצע באופן זהיר. למרות, שפעמים רבות, הבתים הישנים אינם נראים כבתים אשר שווים השקעה זו, התוצאה המתקבלת, לרוב הינה מפעימה ומזמינה דיירים רבים למגורים.