מיתוג באינטרנט
שם מלא:
טלפון:
דוא"ל:

דף הבית >> מאמרים מקצועיים >> ריצוף לבית

ריצוף לבית

הריצוף בו נבחר לבית הינו אלמנט מרכזי וחשוב מאד, המגדיר את האווירה בבית ואת סגנון העיצוב. למשל, אם מדובר במראה מודרני ואלגנטי או קר ויוקרתי או דווקא מראה כפרי ועוד. הריצוף הינו הרקע של כל החפצים המפוזרים ברחבי הבית (במטבח, בסלון, בחדר, באמבטיה וכו') ולכן הריצוף הוא זה שיכול לשנות את האווירה בבית להוסיף לה או דווקא להפך.

סוגי ריצוף:

כיום, קיים מגוון רחב מאד בשוק של ריצוף העשוי מחומרים שונים, בעיצובים שונים ובצבעים ייחודיים. כמו חומרים הדומים לפרקט. שכן, פרקט הוא רצפת עץ או חומרים אחרים היא פעולה מורכבת וכדאי לפני שבוחרים להכיר את סוגי הריצוף הקיימים וכמובן את היתרונות והחסרונות של כל ריצוף.


קרמיקה וגרניט פורצלן:

קרמיקה וגרניט פורצלן הם שני סוגי הריצופים הפופולאריים הקיימים והם מאותה משפחה. הם מיוצרים במפעלים באמצעות יציקה ושריפה, ולאחר מכן נחתכים המשטחים לאריחים בגדלים שונים ומגוונים.

רצפות הקרמיקה המזוגגות הן סוג פשוט של ריצוף ונפוץ במיוחד. קרמיקה מעשית בתהליך תעשייתי ומספקת את המגוון הרחב ביותר של צבעים, דוגמאות וגדלים שונים והיא יחסית זולה. מדובר בריצוף עמיד מאד לעומסים ושחיקה וקיימת אפשרות לחיתוך לייזר המעניק דיוק מקסימאלי, היגייני, דוחה כתמים ומאד קל לניקוי. לכן, עיצוב קרמיקה מתים מאד לעיצוב המטבח, הסלון וחדר אמבטיה. בנוסף, מאחר ומאד קל לנקות את הקרמיקה, ניתן להשתמש בקרמיקה כדי לרצף מרפסות.

אריחי הפורצלן הם הדור הבא של הקרמיקה ושמם – גרניט פורצלן – הוא על שם החוזק שלהם. הם מגיעים במגוון גדול של דגמים צבעים וגדלים וכן סוגים שונים של גימור כמו מט או מבריק. היתרונות באריחים אלו הם העמידות הגבוהה, המגוון הרחב של הדגמים והצבעים, העלות הנמוכה וכן הם קלים לניקוי. בשונה מהקרמיקה הרגילה ריצוף הגרניט פורצלן עמיד מאד לכימיקלים ונזקי דריכה. החיסרון באריחים אלו שלא ניתן ללטש אותם ואם נגרם נזק יש להחליף את האריח לגמרי.

פרקט:

פרקט הוא ריצפת עץ קלאסית וניתן להתאימו לכל סוגי העיצוב. כדי הרכיב פרקט יש להכין משטח מראש, או שניתן להתקין על הרצפה הקיימת. בחירת פרקט לריצוף משדרת איכות, הן מהבחינה הויזואלית, החומר ומבחינת האווירה מאחר והוא חומר טבעי. אך יחד עם זאת ישנו חיסרון מאחר ועץ הוא עדייו חומר טבעי כך שמדובר חומר הרגיש מאד ללחות, למרות שכיום ישנן טיפולים ייחודיים ההופכים אותו ליותר עמיד בפני לחות וזו הסיבה שלא משתמשים בפרקט כריצוף בחדר האמבטיה. בדרך כלל טוב להשתמש בפרקט בסלון, חדרי ילדים ובחדר השינה. חיסרון נוסף הוא שהפרקט ידוע בעמידות נמוכה לחומרים כימיים ולנזקי סדיקה. מחיר הפרקט יכול להגיע למאות שקלים למ"ר וזאת בהתאם לסוג העץ ולאיכותו. בבחירת הפרקט חשוב לבחור בחומר עמיד כמו מהגוני או אגוז ולהימנע מחומר שהוא רך מדי כמו אורן או אשוח.