מיתוג באינטרנט
שם מלא:
טלפון:
דוא"ל:

דף הבית >> מאמרים מקצועיים >> פרקט עץ

פרקט עץ

פרקט עץ – הרצפה המבוקשת ביותר

פרקט עץ הינו סוג רצפה אשר יותר ויותר אנשים מתקינים אותה כאשר אחת הסיבות העיקריות לכך היא הנוחיות של רצפה זו. פרקט עץ מגיע לרוב בתוצרה תלת שכבתית ומחירו נמוך יחסית כך שאנשים רבים בוחרים בו כרצפה המועדפת עליהם. העובדה שאת פרקט העץ ניתן לנקות בקלות יחסית מהווה גם היא שיקול מרכזי בקנייה והתקנה של פרקט זה, לא רק זאת אלא שהתחושה של דריכה על הפרקט יוצרת נעימות ורוך שלא מקבלים ברצפות אחרות. כך אנו רואים כי לפרקטים מעץ ישנם יתרונות רבים אשר גורמים לרבים לרצות בהתקנתם. עם זאת, לפרקט העץ ישנו יתרון עצום ונוסף והוא יופיו של הפרקט אשר נראה לכל עין.

פרקט עץ גם כאלמנט עיצובי

כאמור, יתרונו הגדול ביותר של פרקט העץ הוא יופיו והרושם שהוא מותיר על מי שהוא רואה אותו. הפרקט מוסיף נופך מיוחד לבית אשר לא ניתן לקבלו באמצעים אחרים ואשר מאפשר לנו להגיע לרמות עיצוביות שונות לגמרי מאלו הקיימים ללא הפרקט. העובדה שמדובר ברצפת הבית משמעה כי הפרקט מאפשר לנו לעצב את הבית ולהשפיע על כל הבית באבחנה אחת וכי אנו יכולים כך לעצב את הבית בקלות יחסית. כמובן שהמשמעות היא כי את עיצוב הבית יש פעמים רבות להתחיל מבחירת הפרקט ולאחר מכן לעבור לרהיטים הבאים.

אילו סוגי פרקטים ישנם?

בשורות אלו נתמקד בפרקט מעץ, אך חשוב לדעת כי ישנם גם פרקטים סינטטיים וישנו גם פרקט למינציה, השניים האחרים הם למעשה עיבוד מלאכותי של הפרקט הרגיל ועלינו להיות מודעים לכך. פרקטי העץ נבדלים זה מזה בסוג העץ ממנו הם עשויים, כאשר משתנה חשוב נוסף הוא האם העץ הוא עץ מלא או שמא עץ רגיל. מטבע הדברים עץ מלא נחשב ליוקרתי יותר ובעל מראה יפה יותר, אך העץ הרגל יספיק לרבים מאתנו ובחירה בו לא תהווה התפשרות על מאום. בין הפרקטים הנפוצים ניתן להזכיר פרקט מעץ אלון ופרקט מעץ גושן, לצד אלו בשנים האחרונות אנו רואים יותר ויותר פרקטי במבוק אשר אנשים בוחרים לשים בבתיהם. למעשה הבחירה בסוג העץ קשורה להעדפותינו האישיות וכדאי לבחון את כל האופציות השונות בכדי להחליט איזה עץ מתאים לנו.

דאגו להתקנה איכותית של הפרקט

דבר נוסף עליו יש לתת את הדעת הוא התקנתו של הפרקט, כאשר את זאת כדאי לבצע על ידי איש מקצוע אשר זוהי מומחיותו. התקנת פרקט אשר נעשית לא על ידי איש מקצוע מיומן יכולה לגרום לנזק הן לבית והן לפרקט עצמו, נזק אשר יהיה אפשר לתקנו רק באמצעות התקנת פרקט חדש. בכדי להימנע מצרות אלו הרי שכדאי להקפיד מאוד על מתקין הפרקטים וניתן אף לבקש עבודות קודמות שלו אשר מהן נלמד על מקצועיותו של המתקין. אופציה נוספת היא לסמוך על המלצות ממכרים וחברים אשר עבדו בעבר עם מתקין הפרקטים.