מיתוג באינטרנט
שם מלא:
טלפון:
דוא"ל:

דף הבית >> מאמרים מקצועיים >> ניקוי הבית לחגים

ניקוי הבית לחגים

חגי תשרי עומדים בפתח ? או שמא פסח קרב ובא ? כל חג, מביא עמו טקס ניקוי הבית כחלק מן החגיגיות. ככל שהבית גדול יותר כך כמות הזמן המושקעת בניקיון גדלה והקושי עמה. כל חדר מכיל ריהוט שונה וחפצים שונים אשר יש לנקותם. יחד עם זאת, כל חדר שהוא, ללא יוצא מן הכלל עובר ניקוי יסודי. במידה ואתם מארחים בחג, תצטרכו להשקיע בניקוי יסודי במיוחד באזור הכניסה, המטבח, פינת האוכל והסלון. נשאלת השאלה, לאילו נקודות חשוב לשים לב בניקוי יסודי של הבית לקראת החגים, לעומת ניקוי שגרתי המתבצע מדי שבוע. במאמר זה נסקור נקודות אלו, תוך התייחסות לסלון , המטבח ונקודות כלליות נוספות אשר יש לזכור לגבי ניקוי הבית.

ניקוי המטבח

ניקוי המטבח לקראת החגים הינו פעולה חשובה מעין כמותה, במיוחד במידה ואתם מארחים. אם במהלך השנה נוהגים לנקות את המטבח תוך התמקדות בניקוי המראה החיצוני, הרי שלקראת החגים ובפסח בפרט, מומלץ לפתוח את הארונות, המזווה, המגירות והמקרר ולנקות היטב את החלק הפנימי. זה הזמן לזרוק מיני מאכלים או תבלינים שפג תוקפם מזמן, לנקות את המגירות מכתמי שמן ואבק ועוד. המטרה היא שבסופו של דבר, כאשר תפתחו את ארון המטבח או המקרר, תרגישו כאילו פתחתם ארון חדש שזה עתה קבלתם. ותוכלו לבשל ארוחת חג בכיף.

ניקוי סלון

ניקוי סלון הוא ניקוי הדורש השקעה רבה ובתקופה בה מתכוננים לחגים, זה הזמן להגיע לכל הפינות הקטנות. ראשית, מומלץ לבצע שאיבת אבק יסודית מהרצפה, הפנלים, החריצים בין החלונות ואף להיעזר בשואב האבק למטרת ניקוי ספות וכורסאות. ניקוי הספות הינו חשוב במיוחד במידה ואתם מארחים בחג. זהו המקום בו ישבו האורחים בסיום הסעודה וחשוב שיהיה נעים, ללא אבק ואסתטי.

ניקוי חלונות ותריסים

מתי בפעם האחרונה ניקיתם את התריסים בביתכם ? מתי ניקיתם באופן יסודי את חלונות הסלון המובילים למרפסת ? ניקוי הבית לקראת החגים הינו זמן מושלם לניקוי חלונות, תריסים ווילונות. על מנת לעשות זאת באופן היסודי ביותר, חברו צינור מים לברז מכונת הכביסה ופשוט התיזו על חלון הסלון מחלקו החיצוני כמובן, במידה והוא נפתח לכיוון מרפסת. לסיום הניקוי, יש לנגב את החלון בנייר עיתון, ולתריס לתת להתייבש תחת השמש, באופן טבעי.

וכטיפ חשוב לסיום: וילונות כמעט לעולם אינם נכללים בניקוי הבית השבועי. לכן, לקראת החגים, מומלץ להסירם ולכבסם במכונת כביסה בטמפרטורה של 30 מעלות.