מיתוג באינטרנט
שם מלא:
טלפון:
דוא"ל:

דף הבית >> מאמרים מקצועיים >> מיון חפצים לפני פינוי דירה בירושה

מיון חפצים לפני פינוי דירה בירושה

רגע לפני שמבצעים פינוי ירושות ועיזבונות חשוב מאד למיין את החפצים של הנפטר בצורה מהירה וטובה על ידי חברה מקצועית אשר מתמחה בכך.

מיון חפצים לפני פינוי ירושות ועיזבונות

אנשים רבים אשר מקבלים בירושה דירה מלאה בחפצים ורכוש של הנפטר מתקשים לטפל בחפצים אלה בתקופה הראשונה שלאחר המוות ללא כל צל של ספק בשל סיבות רגשיות מובנות כאלה ואחרות ועל כן הם זקוקים כי גורם אחר יבצע את המשימה הזו במקומם הלכה למעשה. אז מה עושים? רבים פונים לעזרת אנשי מקצוע כאלה ואחרים אשר יפנו עבורם את הדירה על מנת שיוכלו למכור או להשכיר אותה בסופו של יום. אבל, יחד עם זאת, נראה כי יש לזכור כי ברבות מדירות אלה עשויים להיות חפצים בעלי ערך כספי או סנטימנטלי אשר רצוי למיין אותם לפני שמזמינים פינוי דירות מקצועי.

מיון מקדים

לפני שאתם מזמינים פינוי ירושות ועזבונות מקצועי מומלץ לעשות מיון קפדני של החפצים, ובמיוחד בדירות שבהם גרו אנשים שהקפידו כל השנים על רכישת חפצים וריהוט איכותיים וידעו לשמור עליהם. מדובר באנשים ממעמד הביניים ששמרו על אורח חיים מסודר ומאורגן כל חייהם. מיון חפצים מקדים זה הכרחי מכיוון שחפצים רבים שאולי נראים פשוטים הם למעשה חפצים שניתן למכור אותם ולקבל עבורם כסף טוב. ויש כאלה שתרצו לשמור לעצמכם כמזכרת מהמורישים.

איך לעשות את המיון?

בתהליך פינוי דירה במידה ובבית ישנם ספרים ישנים או עתיקים יש להזמין מומחה לספרים על מנת שיעריך את שוויים. לגבי חפצי האמנות שבבית, כמו ציורים, פסלים וכדומה יש להזמין שמאי מיוחד כדי לקבל הערכת מחיר עבורם, וגם עבור הרהיטים מומלץ להזמין איש מקצוע שידע להעריך עבורכם מה ניתן למכור ובאיזה מחיר בשוק המשומשים. חשוב לזכור כי כיום יש מגמה של רכישת רהיטי וינטאג' משונות החמישים, השישים והשבעים, כך שמאד יכול להיות שבדירה שירשתם יש רהיטים כאלה שיהיו שווים הרבה יותר ממה שאתם יכולים להעריך בעצמכם.

לאחר שתמיינו את החפצים השווים ותחליטו מה אתם עושים איתם ותעברו על כל יתר החפצים, כמו אלבומי מתמונות, ניירת ומכתבים, כלי אוכל (שגם הם עשויים להיות בעלי ערך כספי) ומטבח, מכשירים חשמליים, בגדים וכדומה תוכלו להזמין פינוי ירושות ועיזבונות מקצועי.