מיתוג באינטרנט
שם מלא:
טלפון:
דוא"ל:

דף הבית >> מאמרים מקצועיים >> מזגן מרכזי לבית

מזגן מרכזי לבית

למרות שמזגן מרכזי לבית איננו המצאה חדשה כפי שנדמה, הרי שלא מעטים הם האנשים שלא מבינים בדיוק את ההבדל בין מזגן מסוג זה לבין מזגן רגיל. כאשר עומדים לפני החלטה איזה מזגן להתקין בבית, כדאי לקחת בחשבון את מאפייניה של כל צורת מיזוג על מנת לקבל החלטה מושכלת.

קירור הוליסטי 

כאשר אנו רוצים להבהיר מהו בדיוק מיזוג מרכזי, אנו משתמשים לרוב בביטוי "קירור הוליסטי". על ידי צורת קירור כזאת משיגים תוצאה טובה יותר בחללים גדולים ולמעשה בבית כולו. בצורה כזאת, לא נתקלים במצב שבו עוברים לעיתים קרובות מחדר ממוזג שהשהות בו נעימה לחדר אחד, שהטמפרטורה בו בלתי נסבלת. מעברים תכופים מחום לקור אינם יפים לבריאות ואינם נעימים, בלשון המעטה. בנקודה זו, יתכן שישאל השואל מדוע לא להתקין מזגן נפרד בכל חדר. התשובה לכך היא שבדרך כלל לא נוח ולא משתלם לקרר בצורה כזאת מקומות גדולים וחדרים רבים נפרדים.

קירור אלגנטי 

סיבה נוספת לכך שאנשים רבים מעדיפים לבחור בקירור מרכזי לבית היא שמדובר בדרך שמשלבת קירור יעיל עם אסתטיקה גבוהה. מערכת כזאת נטמעת הרבה יותר טוב בסביבתה ואין זה משנה איזהו הסגנון העיצובי המועדף על בעלי הבית. בשל סיבה זו, אין פלא שבניינים חדשים רבים יותר מאי פעם נבנים מראש עם הכנה למערכת מיזוג מרכזית או מיני מרכזית. הדבר תואם את המגמות המשלבות בנייה נקיה יותר, אלגנטית יותר, ומעוצבת יותר, גם מבפנים וגם מבחוץ.

חדשנות ויעילות 

מערכת מרכזית פועלת כמעט תמיד בטכנולוגיה חדישה שהיא המילה האחרונה. בשנים האחרונות התפתחה טכנולוגיית האינווורטר שמאפשרת קירור יעיל ואיכותי של חללים שונים, בהתאם לטמפרטורה הרצויה. באופן כזה, אין צורך לחשוש מכך שחדר הילדים, לדוגמא, יהיה מקורר יתר על המידה. ניתן ואף רצוי למזג חדרים שונים בהתאם לצורך ובכך להשיג תוצאה מיטבית.

שקט ממזגים 

הנקודה האחרונה שנרצה לומר לפני סיום היא שמערכת מרכזית נחשבת לשקטה ביותר שישנה. עובדה זו משפרת את איכות החיים בצורה שקשה לתאר. הדבר היפה הוא שלמרות שמדובר בפעולה שקטה ואפילו חרישית, אין המדובר בשיטת קירור בלתי יעילה, נהפוך הוא. למעשה, לדעת מומחים מדובר בשיטת המיזוג החסכונית ביותר שקיימת כיום. 

----------------------------------------------

המאמר באדיבות טוויטופלסט, ציוד מיזוג לבית ולעסק.