מיתוג באינטרנט
שם מלא:
טלפון:
דוא"ל:

דף הבית >> מהם עבודות עפר

מהם עבודות עפר

קבלני עפר ופיתוח מבצעים שורה ארוכה של עבודות עבור לקוחות במגזר הפרטי, הציבורי והתעשייתי. במאמר הבא ננסה להבין מה כוללות עבודות מן הסוג הזה ומתי הן מתבצעות

עבודות עפר מבוצעות על ידי אנשי מקצוע שעוברים הסמכה ייחודית. ההסמכה מתבצעת במוסדות שמורשים לכך על ידי ארגונים רשמיים של המדינה. ההכשרה מתאימה לקהל יעד מגוון ומטרתה להסמיך קבלני עפר ופיתוח. הקבלנים מורשים על פי החוק לבצע עבודות שונות עבור לקוחות במגזר הפרטי, הציבורי והתעשייתי. בניגוד לעבודות בנייה רגיל, קבלני עפר ופיתוח משתמשים בכלים כבדים לטובת חפירה, קידוח, פיתוח ותשתיות.

קבלני עפר ופיתוח מקבלים אספקה קבועה של ציוד וחומרים ועליהם להציב את הבטיחות בראש סדר העדיפויות. כך ניתן לספק גם שירותים נלווים לקהל היעד ולשמור על בטיחות העובדים. בנוסף, יש לציין את ההתמחות של קבלני עפר ופיתוח בעבודות כמו הובלות עפר, ניפוי ומחזור הריסות, שינוע ציוד כבד ועוד. השירות ניתן על בסיס יומי או לפי פרויקט. יש גם קבלנים מורשים שמספקים שירותי אקספרס לקבלני בניין או לחברות.

איזה סוג של עבודות עפר קיימות?

חשוב לבדוק את הניסיון ואת המיומנות של קבלני פיתוח. יש כמה סוגים בולטים של עבודות עפר:

א. חפירה וקידוח של בורות ספיגה וניקוז – עבודות לצורך חפירה וקידוח של בורות ספיגה וניקוז מוזמנות על ידי עיריות מקומיות, גופי תעשייה וארגונים ציבוריים. לצד חפירה וקידוח של בורות ספיגה וניקוז ניתן גם לתאם שירותי חפירות במקומות לא נגישים, חפירה וקידוח מתחת למבנים או לחילופין חפירת בריכות, מרתפים ותעלות.

ב. קידוח במי תהום - עבודות עפר מתבצעות באזור לא נגישים ברחבי הארץ והן כוללות קידוח במי תהום, קידוח בנטונייט ועבודות חציבה. את כל סוגי הקידוחים ניתן לבצע רק באמצעות מכשור כבד ומתקדם. המכשור מאפשר קידוח מדויק ומונע קריסה של תשתיות או מבנים.

ג. הנחת תשתיות והקמת פארקים – עבודות עפר כוללות כאמור פיתוח ותשתיות. הפיתוח מתייחס לאזורים שנמצאים בתהליכי בנייה, בעוד התשתיות עצמן נקבעות לפי הצורך בשטח. תחת פיתוח ותשתיות נדרשים קבלני עפר לבצע סלילת כבישים, הנחת אספלט או אבנים משתלבות, החלפת קווי ביוב ותשתיות מים עירוניות, הקמת מסלעות, חפירת מסילות רכבת ועבודות בטון או חיפוי.

מבחינת ציוד, רשימת הכלים שנמצאים בשימוש קבוע של קבלני עפר ופיתוח כוללת בובקטים, מחפרונים, שופלים, מכבשים, באגרים, נפות, מגרסות, כלי עפר ומכולות. קבלני עפר ופיתוח חייבים למצוא הקצאה מתאימה של כלים וציוד על מנת לבצע את המשימות על הצד הטוב ביותר. כמו כן, עליהם להכשיר נהגים מנוסים לטובת הפעלת הכלים. כל אחד מהכלים מחייב סוג אחר של הכשרה ורישיון. אלו יקבעו את אופי השימוש בכלי ואת העמידה בלוח זמנים במהלך החפירות, הפיתוח או הקמת התשתיות.