מיתוג באינטרנט
שם מלא:
טלפון:
דוא"ל:

דף הבית >> מהי בנייה ירוקה

מהי בנייה ירוקה

אדם שבונה בית נדרש להחליט על סוג הבית שבו הוא רוצה לחיות. כדי לבנות בית שעומד בעקרונות של אדריכלות בת קיימא, צריך להקפיד על כמה דברים, וביניהם:

בית קטן. בית גדול לא מתאים לסגנון חיים בר קיימא כי הוא מצריך שימוש בכמויות אנרגיה עצומות לחימום ולקירור. השימוש באנרגיה זו גורם בדרך כלל לדלדול משאבים ולפליטת גזי חממה שמזהמים את האוויר. בית ירוק אמור להיות בגודל הנכון שמתאים לדיירים ולפעילות שלהם.

לחמם בעזרת השמש. בית סולרי ראוי לשמו אמור לספק מספיק חום ואור שמש לחדרים, חום שיוכל להיקלט על ידי המסה התרמית (בדרך כלל חומרי הבנייה). כך יוכל החום להיפלט חזרה לחדר כאשר השמש תשקע. מסה תרמית היא סוג של "סוללת חום" שאוגרת את החום וקולטת אותו כדי לשמור שהחדר לא יתחמם יותר מדי בשעות היום. חומרי המסה התרמית צריכים להיות מבודדים מפני החוץ, אחרת הם פשוט יפלטו את החום החוצה.

ניצול מים. שימוש במכלי הדחה קטנים בשירותים, התקנה של חסכמים, ושימוש במים ממוחזרים (מי מזגן, מי גשם וטיהור של מים אפורים). אם רק נשתמש במים ממוחזרים להדחת האסלה, כבר נוכל להשפיע רבות על הצריכה הכללית של המים בארץ. 

שימוש חסכוני בקרקע. בנייה ירוקה תומכת בשימוש חסכוני בקרקע ובשמירה על שטחים טבעיים פתוחים. כלומר, היא מעדיפה עיבוי מרכזים מיושבים קיימים, על פני בנייה בשטחים פתוחים. כאשר בונים במה שנקרא "קרקע מופרת" (קרקע שאנשים התגוררו בה), כבר קיימות בה תשתיות שמאפשרות לצמצם את הפגיעות שייווצרו אם יהיה צורך להעביר תשתיות לאזורים יותר מרוחקים.

חומרי בנייה. המשמעות של חומרי בנייה ירוקים היא שימוש בחומרים שנוצרו בייצור מקומי (הייצור המקומי מצמצם את פליטת הגזים שנוצרת בעת שינוע חומרי הגלם), שימוש במוצרים שכוללים חומרים ממוחזרים, שימוש במוצרים ללא חומרים שמזיקים לבריאות, שימוש במוצרים שבתהליך ייצורם נעשה מאמץ להפחית פליטה של חומרים רעילים לאוויר ועוד.

חומרים ממוחזרים. כדי לשמור על המשאבים הטבעיים, בנייה בת קיימא מעדיפה את השימוש בחומרים ממוחזרים, חומרים שהייצור שלהם לא מצריך הפקה של חומרי גלם חדשים.

אקולוגיה. כדי לפתח את הנוף באזור הבנייה, נעשה שימוש בצמחייה מקומית, טבעית (במקום בצמחייה שמצריכה השקיה ומבזבזת המון מים). צמחייה מקומית גם תומכת במגוון הביולוגי הטבעי ומסייעת להעשרה שלו.