מיתוג באינטרנט
שם מלא:
טלפון:
דוא"ל:

דף הבית >> מאמרים מקצועיים >> כיצד לתכנן נכון את שיפוץ המטבח

כיצד לתכנן נכון את שיפוץ המטבח

כידוע שיפוץ מטבח זה עסק יקר ולא פשוט לביצוע . חיברנו עבורכם את המדריך המלא לשיפוץ המטבח, מה יכול להשפיע על עלות השיפוץ ומה הם הטעויות הנפוצות שמהם כדאי להימנע .

המטבח שלכם התיישן והחלטתם לשפץ את המטבח, אז מהיכן מתחילים ? תכנון מקדים הוא תמיד הבסיס לשיפוץ מטבח מוצלח ולרוב התוצאה הסופית היא בדיוק מה שרציתם.

אז את מה משנים ואת מה משאירים – כאשר נגשים לפרויקט בסדר גודל של מטבח חשוב לקחת בחשבון שהמטבח מורכב מכמה פריטים שונים והם ארונות ודלתות  המטבח, משטח השיש , ברזים וכיורים, אינסטלציה וחיפוי הקירות , כמובן שתמיד אפשר להשתמש באלמנטים ישנים למטבח החדש בכדי לחסוך בעלויות או בכדי לשמר על הסגנון עיצובי או פשוט אפשר להתחיל מאפס ולהסיר את הכול.

החלטנו מה לשפץ, סקיצה של המטבח החדש תוכל לעזור לנו להבין את האפשרויות הרבות שטמונות בחלל המטבח, ואז זו ההזדמנות להכניס בחשבון את מוצרי החשמל החדשים שתכננתם לרכוש לדוגמה אם תרכשו מקרר חדש חשוב לוודא שהוא יכנס ללא בעיה למקום המיועד לו, וכמו כן נקודות החשמל צריכות להיות בהתאם למיקום החדש של מוצרי החשמל וחשוב לקחת בחשבון ולהשאיר נקודות חשמל ספייר למקרה שאולי נחליט להוסיף מכשיר חשמלי או לשנות את מיקומו של אחד מהמכשירים החשמליים במטבח .  

מי הם בעלי המקצוע שצריכים ללוות את שיפוץ המטבח?

שיפוץ מטבחים  אפשר לבצע במספר דרכים ולכל אחת מהדרכים ישנם היתרונות וחסרונות שלה,
כאשר משפצים מטבח יש לתאם בין כמה בעלי מקצוע , אינסטלאטור לחידוש הצנרת , חשמלאי למיקום נקודות החשמל, איש שיש, נגר עבור ארונות המטבח ורצץ לביצוע החלפת הריצוף והחיפויים לקירות .

האפשרות הראשונה היא – לחפש אחר בעלי המקצועות הנדרשים ולנסות לתאם ביניהם , היתרון הוא ששי לנו את האפשרות לחפש מכל תחום את  בעל המקצועה הטוב בתחומו, החיסרון הוא שתיאום בין בעלי מקצוע יכול לגרום לעיקוב רב בסיום השיפוץ ויכול להפוך לכאב ראש אחד גדול והבעיה הגדולה הוא שתמיד הם הפילים את האשמה על בעל המקצוע האחר. 

יש כאילו שיעדיפו "לבנות את המגדל לבדם" וכך לחסוך מעט כסף – לפעמים זה עובד, אך לרוב תוצאה הסופית עולה יותר יקר , לכן האפשרות השנייה לביצוע שיפוץ המטבח יכולה להיות המועילה יותר והזולה יותר והיא , שכירת שירותיו של קבלן המחזיק תחתיו בעלי מקצוע מכל התחומים וכך להוריד מעלינו את ההתמודדות מול כמה בעלי מקצוע והתיאום בניהם בשיטה הזו ההתנהלות מתבצעת אך ורק אל מול הקבלן והוא אחראי לדאוג לתיאום וביצועה של שאר בעלי המקצוע, וגם שחישוב העלויות מתבצע על ידי הקבלן על-פי התקציב המוגדר לו מראש והוא צריך לדאוג לאנשי מקצוע טובים במחיר הוגן, וכך אנחנו יכולים להיות בטוחים שלא נחרוג מהתקציב שהגדרנו מראש.