מיתוג באינטרנט
שם מלא:
טלפון:
דוא"ל:

דף הבית >> מאמרים מקצועיים >> חימום תת רצפתי

חימום תת רצפתי


בשנים האחרונות החל טרנד חדש בארץ שהגיע אלינו ממדינות קרות בצפון אמריקה וממדינות אירופה והוא חימום תת רצפתי. במקום אמצעי החימום הרגילים להם הורגלנו, ניתן להתקין מערכת לחימום תת רצפתי. יש מגוון דגמים ופתרונות, לכן חשוב ללמוד את הנושא לעומק ולקבל ייעוץ מחברה מקצועית ומובילה בתחום זה.

חימום מתחת לריצוף

חימום תת רצפתי נחשב לפתרון המתקדם והיעיל ביותר לחימום הבית. למעשה, מדובר במערכת סגורה המבוססת על עקרון חימום מים ועל הזרמתו בצינורות. המערכת דומה לחימום הבית באמצעות רדיאטורים. כדי להתקין את המערכת יש לפרוס רשת של צינורות מים מתחת לרצפה, כאשר הצנרת מחוברת למשאבת חום שתפקידה לחמם את המים ולהזרים אותם למערכת של הצינורות הפרוסים מתחת לאריחי הריצוף בכל הבית. החום בוקע מעלה מבעד לאריחי הריצוף ומחמם את הבית בהתאם לטמפרטורה הרצויה.

כך ניתן ללכת יחפים בבית גם בחורף מבלי לסבול מקור. מערכת חימום תת רצפתי חוסכת גם בעלויות החימום של המבנה בהשוואה לפתרונות חימום אחרים. ראוי לציין כי עלות החימום במערכת תת רצפתית היא החסכונית ביותר לעומת חימום בסולר, בנפט, בגז או בחשמל. לכן, במקום לחמם את הבית באמצעות מזגן מרכזי שגורם לייבוש האוויר, כדאי להתקין מערכת חימום מתחת לרצפה וליהנות מחיסכון משמעותי בעלויות חימום הבית.

התאמה מושלמת לצרכי הלקוח

במערכות חימום רגילות וסטנדרטיות קשה לחמם את כל הבית באופן אחיד, במיוחד את חדרי הרחצה והשירותים. באמצעות התקנת מערכת חימום תת רצפתי אפשר לחמם את כל המבנה באופן אחיד ובנצילות אנרגטית גבוהה וחסכונית. ניתן לפרוס את צנרת המים גם בחדר השירות בו מותקנת מכונת הכביסה, בחדרי השירותים וגם בחדרי הרחצה. כמו כן, ניתן לפרוש צנרת לחימום הבית גם בחדר הארונות ובכל חדר אחר, בהתאם לצרכי הלקוח ולדרישותיו.

חימום בריא ואיכותי

מחקרים רבים נעשו בנושא פתרונות לחימום בתים ודירות, על פיהם ניתן לגלות כי חימום תת רצפתי נחשב לפתרון המומלץ, מאחר שבשיטה זו זוכים לחימום נעים ובריא. החימום התת רצפתי גורם לחום לעלות כלפי מעלה באופן אחיד בכל חלקי המבנה, החימום אינו גורם לייבוש האוויר, וניתן להתהלך ברגליים יחפות כל השנה. אמנם החורף בישראל יחסית קצר והטמפרטורות לרוב אינן צונחות מתחת לאפס כמו באירופה ובצפון אמריקה, אך בגלל שיטות הבנייה בארץ, הקור חודר למבנה בימים קרים, גם כאשר הטמפרטורה מעל האפס. בישראל נהוג לבנות בתים מבטון ומבלוקים ולא מחומרי גלם מבודדים כמו עץ מלא וחומרים אחרים. לכן, שיטת החימום התת רצפתי מספקת פתרון מושלם לישראלים המעוניינים ליהנות מחימום יעיל, אחיד, בריא, איכותי וכמובן– חסכוני.

כדאי לדעת כי מערכת חימום תת רצפתי מתאימה למרבית סוגי הרצפות, לרבות ריצוף אבן, בטון מוחלק, קרמיקה, שיש וכדומה. יש מערכות המתאימות גם לרצפות פרקט, לכן חשוב לקבל ייעוץ מקצועי ולבחור במערכת המתאימה ביותר לבית.