מיתוג באינטרנט
שם מלא:
טלפון:
דוא"ל:

דף הבית >> המדריך לגינה המושלמת

המדריך לגינה המושלמת

גינה בבית היא מקום חשוב מאוד הן כמקום מפלט והירגעות עבור הדיירים והן לאירוח מהנה. גינה מושקעת ומטופחת מעניקה מראה אסתטי לכל הבית שמשתקף גם דרך החלונות, והיא יוצרת מקום מזמין שנעים וכיף לשבת בו. כיום גינות לא מורכבות רק מצמחייה ומריהוט. למעשה בגינות רבות כיום יש אמצעי בידור ושעשוע לילדים ולמבוגרים, החל מטרמפולינות, דרך ג'קוזי ועד למערכות מוסיקה שפרושות על פני כל הגינה. גינה שתעוצב בצורה מושקעת תהווה מקום מזמין בבית שנעים מאוד לשהות בו.

כיצד ניתן ליצור גינה מרשימה ומהנה?

יש מספר דרכים שמאפשרות להפוך את הגינה למקום יפהפה ומזמין:

  • השקעה בצמחייה – הצמחייה היא כמובן חלק בלתי נפרד מכל גינה. כדאי מאוד לתכנן את הצמחייה בקפידה, לפי טעמכם האישי, יכולת ההשקיה, מיקומכם בארץ והעונות המשתנות. כמובן שעדיף לבחור בצמחים עמידים אך לא תמיד הצמחים היפים ביותר הם גם העמידים ביותר, על כן לעתים מומלץ להשתמש בשירותיו של גנן שיחליף את הצמחים בחילופי העונות. הצמחייה יכולה להשפיע כמובן גם על מידת ההצללה של הגינה, ועל כן מומלץ לבחור בעצים רחבי ידיים.
  • פרגולה – כיום כמעט ולא ניתן לראות גינות ללא פרגולה. הפרגולה מהווה חלק מרכזי בגינה, שכן היא נותנת תיחום יפה לאזור הישיבה של הגינה. קירוי לפרגולה הוא דבר שנלווה כמעט תמיד להתקנתה, ומתבצע באמצעות במבוק, אלומיניום, סנטף לפרגולה ועוד. מבין כלל האופציות, דרך הקירוי הטובה ביותר היא סנטף לפרגולה, שהוא מעין לוח מחומר פלסטי בעל צורה גלית שמאפשרת ניקוז מצוין של מי גשמים. בשונה מקירוי באמצעים אחרים, הסנטף הוא בעל עמידות גבוהה מאוד ואינו מצריך כמעט תחזוקה. בנוסף, הוא מעניק הגנה מלאה מפני רטיבות והצללה מצוינת. עוד יתרון שלו הוא האפשרות לבחירה מבין צבעים רבים.
  • ריהוט – יש לרהט את הגינה בריהוט שמשלב בין נוחות לבין עיצוב יפה. כיום יש מגוון רחב של אפשרויות ריהוט כך שכל אחד יכול לבחור את הרהיטים שמתאימים לו. בשביל ליצור גינה נאה במיוחד, כדאי מאוד להתאים את צבעי הריהוט לצמחייה ולוודא שהוא עשוי מחומרים איכותיים שאינם מתלכלכים או ניזוקים בשהות ארוכה בשמש.
  • אמצעי בילוי – הגינה מהווה מקום התכנסות מרכזי בבית ועל כן היא משמשת גם לבילוי. כדאי לשקול במידת האפשר הוספה של אמצעי בילוי כמו ג'קוזי או טרמפולינה, שיתנו לשהייה בגינתכם ממד מיוחד של הנאה.

שילוב נכון של פריטים יעניק לגינתכם מראה נפלא

כאשר בוחרים את מגוון הפריטים לגינה, חשוב מאוד לשלב ביניהם בצורה נכונה. משימה זו יכולה להתבצע לבד או באמצעות מעצב גינות. בכל מקרה, כדאי לבחור קשת צבעים אחידה עבור כל הפריטים הנכללים בגינה וגם להשתמש בחומרים דומים – למשל, אם הריהוט מעץ כדאי שגם הפרגולה תהיה מעץ. שילוב נכון יגרום לגינתכם להיות יפה ומרשימה.