מיתוג באינטרנט
שם מלא:
טלפון:
דוא"ל:

דף הבית >> מאמרים מקצועיים >> דגשים בבחירת דלתות לפנים הבית

דגשים בבחירת דלתות לפנים הבית

 

בשנים האחרונות הפכו דלתות פנים לחלק עיקרי בתחום עיצוב הבית. הסיבות לכך בעיקר הן כניסת מגמות חדשות בתחום אשר מובילים ליצירת דלתות לא רק טובות יותר, אלא גם במגוון עיצובים אשר משתלבים באופן ישיר עם הקו אותו מעוניינים להוביל במראה הבית. היתרון כיום הוא שדלתות אלו הפכו לפריט אשר מחזיק לאורך זמן בעקבות שיטות ההגנה מנזקי מים ומזיקי עץ כטרמיטים שונים. אולם, גם כיום חשוב לתת דגשים בבחירת דלתות אשר אמורות לשמש אותנו לאורך שנים.

 

  • סוג הדלת - כאשר מדברים על סוג הדלת, חשוב להבין כי התמורה הגדולה ביותר בשנים האחרונות מגיעה בתחום זה. אם בעבר הבשורה הגדולה הייתה דלת במילוי כוורת פשוטה ובתוכה מילוי קרטון דחוס, דבר אשר הביא דלתות פנים זולות מחד אך גם כאלו שאינן איכותיות דיין. כלומר, מדובר על דלתות שלא ממש היוו הרבה מעבר לחוצץ בין חדרים. בטח לא כאלו המבודדות שינויי מזג אוויר, וקול. כיום, ניתן למצוא דלתות איכותיות בהרבה. כאלה אשר גם עמידות הרבה יותר בשל היותם מוגנות בפני רטיבות ומזיקים (פולימריות) וסוגי המילוי השתנו. גם כיום ניתן למצוא מילוי כוורת אך איכותי בהרבה מבעבר. בנוסף ניתן למצוא בידוד פלקסבורד המורכב משבבי עץ המעורבבים עם סיבי פשתן בתהליך הדבקה מורכב, דבר היוצר בידוד איכותי, דלתות עץ מלא ועוד.  
  • התאמת העיצוב - תמורה נוספת וחשובה לא פחות הוא סוגי העיצוב השונים. אם בעבר, הבחירה הייתה לרוב בין קשת צרה מאוד של גוונים, הרי שכיום ניתן למצוא עיצובים רבים בגוונים, אפליקציות שונות ושיטות הדבקה. ניתן להקנות למשל לדלת מראה יוקרתי לחלוטין על ידי צביעתה בשיטת "צבע בתנור", ניתן להדביק ציפויים דמויי עץ כגון פורניר וכמובן שילוב עיצובים שונים אשר נראים יוקרתיים לחלוטין גם בדלת פשוטה יחסית. כך ניתן למצוא דלתות פנים זולות יחסית בעיצובים מרשימים. חשוב לזכור כי דלתות איכותיות אינן עסק זול בעיקר כאשר מדובר בכמות הדלתות הנדרשת: בבית בן 4 חדרי שינה עשויים להיות כמות כפולה של דלתות (כאשר מוסיפים חדר שירות, מקלחת, שירותים ועוד).
  • משקופים ופרזול - כיום ניתן למצוא משקופים המוסיפים מאוד לעיצוב הכללי של הבית. בשנים האחרונות החלו יותר ויותר לשלב בתוך ביתם משקופים נסתרים. דבר שיכול להתקיים רק בשלב הטיח ומתאים אך ורק בכניסה לבית חדש או לשיפוץ כללי המגיע לשלב הטיח. משקוף זה יוצר למעשה הדמיה בה אותה הדלת ממשיכה את הקו הישר של הקיר. בנוסף, כיום ניתן להקנות לכל דלת מראה שונה לחלוטין על ידי שילוב ידיות שונות. מראה הדלת עשוי להשתנות מידית על ידי החלפת המשקוף והידית.
  • יצרן הדלת - כבכל מוצר, גם שוק דלתות פנים פתח את שעריו לייבוא ממדינות אחרות. כך למעשה, ניתן למצוא מחירים זולים ונוחים. אולם אחד מאותם דגשים בבחירת דלתות, חייב להזכיר כי לעתים תשלום זול מידי עלול לעלות ביוקר. חשוב לבדוק האם הדלת יוצרה בתהליך איכותי, האם היא יוצרה במקור במידות המשקופים (פעמים רבות הדלת נאלץ לעבור ניסור והתאמה לסטנדרט הישראלי, דבר אשר מוריד מידית את שכבת ההגנה של הדלת בחלקה התחתון.

 

כאשר מדברים על דגשים בבחירת דלתות לבית, חשוב להכין שיעורי בית רבים. המוצר צריך להחזיק מעמד לאורך שנים רבות ולשרת ברמה יום יומית את יושבי הבית אינספור פעמים ביום, לכן חשוב למצוא מוצר איכותי ולא להתפשר על איכות ירודה.