מיתוג באינטרנט
שם מלא:
טלפון:
דוא"ל:

דף הבית >> בניית דק לחצר המודרנית

בניית דק לחצר המודרנית

אנחנו תמיד אוהבים לחדש את הבית מבפנים ומבחוץ בכל מיני פריטי ריהוט חדשים, בתמונות, באביזרי אומנות כמו פסלים ובצבע רענן על גבי הקירות. אם נסתכל במגזיני העיצוב לבית ובתוכניות העיצוב אשר אותן אנו רואים בערוצי הטלביזיה השונים, נמצא כי אחד מן האלמנטים העכשוויים של העיצוב עבור הגינה או החצר הקדמית של הבית הינו על ידי שימוש ברצפת דק. על ידי הוספה של רצפת דק, כל פינה קדמית או אחורית של הבית תקבל נופך חדש, מזמין ונעים לישיבה, כאשר ניתן להוסיף צמחיה או ריהוט גן שישלימו את המראה ויצרו מראה של חצר מודרנית ונעימה.

שלבי העבודה של בניית רצפת דק

הקמה של רצפת דק יכולה להיות לא רק עבור הגינה של הבית אלא גם עבור חלקים אחרים של הבית כמו מרפסת בקומה עליונה וכדומה, לפי רצון אישי. העבודה עצמה הינה די מורכבת וישנם כמה שלבים הנדרשים לביצוע על מנת לקבל תוצאה איכותית ויפה גם כן.

שלב התכנון

בדקו עם עצמכם כמה בדיוק אתם רוצים להשקיע מבחינה כספית עבור הפרויקט הזה, קחו בחשבון שהעלות משתנה מבנייה באופן עצמאי לבניה בעזרה של איש מקצוע, שידרוש באופן ברור את שכר הטרחה מעבר לעלות של החומרים. בדקו להיכן אתם מייעדים את רצפת הדק מה שישנה את הבחירה של חומר הגלם ואת המחיר, משמע תקציב שונה עבור כל ייעוד.

בחרו את חומר הגלם שיהיה העמיד ביותר וכן יתאים לסוג העיצוב המבוקש.

יסודות

הבנייה של הדק יכולה להתבצע על מגוון של יסודות כמו רצפת בטון, מרצפות או על האדמה. במידה והעבודה התבצעה בצורה מקצועית העמידות והיציבות תהיה אותו הדבר בכל אותן יסודות. הדבר אשר משתנה הוא צורת העבודה שמצריכה ביצוע של עבודת תשתית שונה לחלוטין.

בניית התשתית

התשתית הינה גורם מחבר בין היסודות אשר הוכנו קודם לכן, לבין הקורות של רצפת הדק אשר יותקנו בהמשך ישרים וצמודים זה לזה כמו גפרורים בקופסה. בשלב זה יש לשים לב כי דק ישר ומפולס יתקבל רק לאחר שנעשתה תשתית מפולסת וישרה גם כן.

הנחת משטח הדק במקום הייעודי

בשלב הנחת הקורות אנו יוצאים מכדי הנחה שהיסודות והתשתית הינם מוכנים ובנויים כהלכה. זה השלב האחרון וחשוב לבחור את הקורות עם הצד היפה שלהן כלפי חוץ, שלא יהיו קורות עץ עם שברים או עיניים.

רצוי כבר בשלב של רכישת הקורות להבהיר את רצונכם מהמקום שמספק לכם את הסחורה. ניתן לרכוש ברגים אשר מותאמים לעבודה עם קורות של דקים ואפשר לרכוש קורות עם ברגים סמויים, דבר שיעלה יותר כסף.

הצביעה של הדק

השלב האחרון בבנייה של רצפת הדק. חשוב למרוח כל משטח עץ שהינו חשוף לאלמנטים של הטבע בשמן ייעודי ששומר על מראה העץ ועל העמידות שלו. מעבר לכך שימוש בשמן מיוחד ישמור על העץ מפני הבלאי שנוצר באופן טבעי כאשר מרבים לדרוך על המשטח שוב ושוב.