מיתוג באינטרנט
שם מלא:
טלפון:
דוא"ל:

דף הבית >> אדריכלות ועיצוב >> המדריך לבחירת ריצוף לבית שלך

המדריך לבחירת ריצוף לבית שלך

כאשר מגיעים לעצב בית חדש שרכשנו, יש לנו לא מעט בחירות לבצע לפני הכניסה. אחת הבחירות הראשונות שעושים היא כמובן בחירת הריצוף לבית למקלחת ולמטבח. כאשר עלינו לשים לב כי עלינו לבחור את סוג הריצוף המתאים  ביותר לכל חלק בבית.

אם כך איזה ריצוף כדאי לבחור לכל חלק בבית ?

  • רצפת אבן / שיש – רצפת אבן או שיש הן הרצפות הקלאסיות ביותר. כמובן שקיימים הבדלים אינספור בין רצפת שיש או אבן, אך המראה והקונספט יהיו יחסית דומים. מדובר לרוב ברצפה המורכת מרצפות המותקנות יחד בצורה צמודה. זוהי רצפה שיחסית קל לנקות אותה, והמראה שלה תלוי כמעט לחלוטין בסוג האבן אתה בוחרים לרצף את הרצפה. רצפת שיש היא מן הסתם הרצפה היוקרתית ביותר, אשר עולה יותר אך גם בעלת מראה מרשים ויוקרתי יותר. רצפת שיש תדרוש גם תחזוקה מעט שונה, וגם תחזוקה זו יקרה יותר מתחזוקת רצפת אבן רגילה וזהו דבר שיש לקחת בחשבון בזמן הבחירה.
  • רצפת פרקט – הפרקט הוא סוג רצפה שצבר פופולריות בעשורים האחרונים, ולא לשווא. כאשר מתקינים פרקט איכותי, מדובר ברצפה נעימה המשווה לחלל מראה ייחודי. הפרקט הוא ללא ספק אלמנט עיצובי בפני עצמו. צבע הפרקט, צורת הלוחות ודרך ההנחה והסידור שלהם – כל אלו הן בחירות עיצוביות לכל דבר. הפרקט אולי יהיה יקר יותר מרצפת אבן פשוטה, אך יש לו יתרונות רבים. מלבד המראה המרשים, הפרקט מעניק לחדר חמימות ואווירה נעימה.
  • קרמיקה למטבח – קרמיקה למטבח היא אמנם לא חלק מריצוף הרצפה, אלא מריצוף הקיר, אך מדובר בבחירת ריצוף לכל דבר ועניין. בחירת קרמיקה למטבח צריכה להיעשות על פי איכות הקרמיקה והמראה שלה בבית. קרמיקה למטבח עשויה להיות אלמנט עיצובי מרשים או לתמוך בעיצוב הכללי של המטבח.

בחירת הריצוף המתאים עבורכם

בחירת ריצוף וכמובן קרמיקה למטבח הם חשובים, אך חשוב לזכור כי  לא מדובר בחתונה קתולית. קודם כל, הריצוף יכול להשתנות בין החדרים השונים בנוסף ייתכן ותחליטו כי רצפת שיש מתאימה יותר לסלון שלכם, אך בחדרים תעדיפו להתקין רצפת פרקט. אין צורך להתמקד רק בסוג ריצוף אחד, ואפשר לשלב. בנוסף, תמיד ניתן להחליף את סוג הריצוף ובמידה ואתם מתחרטים או מעוניינים לעשות שינוי ורענון. אכן מדובר בהוצאה כלכלית לא קטנה, אך היא אפשרית וצריך להבין כי היא על הפרק.